Volkswagen oslaví výročí Californie novým modelem

Jeden z nejúspěšnějších vanů Volkswagen California oslaví na letošním mezinárodním veletrhu obytných automobilů a karavanů v Düsseldorfu dvacáté narozeniny. Volkswagen tam také představí studii Caddy Topos Sail, která se nechala inspirovat designem jacht.

Vydáno: 26.8.2008

Úspěšný příběh vozu Volkswagen California začal v roce 1988, kdy byl na základě Transporteru s motorem vzadu postaven první obytný vůz Volkswagen. U zákazníků byly velmi populární všechny tři generace modelu California odvozené od typů T3 až po současný T5. Do dnešních dnů bylo prodáno už více než 80 tisíc těchto vozidel, čímž se California stala nejúspěšnějším obytným autem ve své třídě.

K dalším lákadlům na stánku Volkswagen v hale 16 düsseldorfského výstaviště bude patřit studie Caddy Topos Sail, jakož i dva interiérové koncepty, které předvádějí flexibilitu modelu California Beach.

Koncepční studii Caddy Topos Sail spojuje se světem jachtingu především multifunkční střecha s dřevěnými obklady, jejichž vzhled je avantgardní a moderní. Dřevěná výbava konceptu Topos připomíná konstrukce exkluzivních sportovních lodí z 50. let minulého století. Tento charakter dále zvýrazňují prvky z kartáčovaného nebo leštěného hliníku a bazénový žebřík se čtyřmi schůdky na zadní výklopné stěně.

Již před více než 50 lety měli řidiči modelů Volkswagen Bus možnost vybavit si vůz podle svých požadavků. To je nyní díky novým interiérovým konceptům možné také u modelu California Beach. Dvou nebo třímístné lavice mohou být ukotveny v kolejnicích na podlaze podle aktuální potřeby. Volba čtyř nebo pětimístného interiéru následně ovlivňuje vnitřní uspořádání modulárního obytného vozu s ohřívačem vody, dřezem a vařičem.

Zdroj: TZ Volkswagen
Foto: Volkswagen

Galerie