Volkswagen New Compact Coupe: Scirocco, které není sexy

Existují na světě lidé, kteří by chtěli kupé od Volkswagenu, ale Scirocco se jim nelíbí? Chtěli by něco podobného Audi A5, ale menší a levnější? Pravděpodobně ne. Ale kdyby přece jen náhodou byli, ve Wolfsburgu si pro ně připravili nový koncept srozumitelně nazvaný Volkswagen New Compact Coupe.


Vydáno: 12.1.2010

Nový koncept je založení na bázi Volkswagenu Golf, v podstatě by mělo jít o jeho variantu kupé. Něco nám ale říká, že pohledný Volkswagen Scirocco, který jsme testovali s motorem 1.4 TSI i silnějším 2.0 TSI bude pro všechny dostatečně zajímavou volbou. Koncept New Compact Coupe totiž vypadá zoufale nudně, bohužel ale ne tolik luxusně, jako Audi A5.

Jediným lákadlem se tak stává použitá pohonná jednotka. Ta kombinuje motor 1.4 TSI o výkonu 150 koní s elektromotorem dodávajícím dalších 27 koní. Vůz by tak mohl dosáhnout stovky za 8,1 sekundy a přitom se pochlubit zajímavou spotřebou. Dalšími variantami jsou 2,5litrový pětiválec s výkonem 170 koní a agregát pocházející z Volkswagenu Golf GTI s výkonem 211 koní.

Podle amerických magazínů by se mělo jednat o vůz určený pro trh v USA. Uvidíme, zda se objeví i v Evropě. Každopádně by měl vyjet na silnice v roce 2011.

Text: Redakce
Foto: Volkswagen

Galerie