Volkswagen New Beetle Final Edition: poslední série a konec

Nástupce legendárního Brouka se nesetkal s takovým úspěchem, jaký Volkswagen očekával. Přesto se ale New Beetle prodává dlouhých dvanáct let. V okamžiku, kdy se čile mluví o nové generaci, přichází Volkswagen s poslední limitovanou edicí – a po ní už výroba New Beetlu definitivně ustane.


Vydáno: 9.12.2009

Volkswagen připraví posledních 1500 kusů VW New Beetle Final Edition s pevnou střechou a dalších 1500 kusů jako kabriolet. Celkem tři tisícovky aut se ale nedostanou na kontinent svého vzniku. Všechna auta totiž německý koncern prodá v USA.

Poslední limitovaná edice dostane atmosférický pětiválec s objemem 2,5 litru, výkonem 150 koní a maximálním točivým momentem 230 Nm. Motor bude standardně spojen se šestistupňovou automatickou převodovkou.

Volkswagen New Beetle Final Edition se střechou bude stát 20.240 dolarů, což je v tuto chvíli 344.000 korun. Kabriolet pak bude výrazně dražší, přijde na 27.170 USD, tedy 462.000 korun.

Nástupce? Možná brzy

Současná generace New Beetlu se prodává už velmi dlouho – konkrétně od roku 1998, a stojí na sice dobré, ale už staré platformě Golfu IV (je jen o dva roky mladší, než tuzemská Octavia Tour, s níž sdílí část techniky i motory).

Proto se dlouho hovoří o možném nástupci. Podle některých zdrojů přijde nový New Beetle už v roce 2012. Spekuluje se i o tom, že by měl vycházet z koncernového miniauta, Volkswagen Up!.

Text: Redakce
Foto: Volkswagen

Galerie