Volkswagen In: koncept mikroauta z Brazílie

Designové centrum Volkswagenu v Brazílii představilo koncept městského mikro-auta. Vůz je dlouhý pouhého dva a půl metru a vejdou se do něj dva cestující. Pohon má zajišťovat úsporné (prostorově i spotřebou) hybridní ústrojí. Také se vám zdá, že Volkswagen In vypadá jako Smart?


Vydáno: 5.2.2010

Za normálních okolností bychom řekli, že brazilský koncept je originální. Když se na něj ale podíváme, neunikne nám jasná inspirace jiným autem, které se navíc už nějaký ten rok vyrábí: Smartem ForTwo.

Se svojí dvouapůlmetrovou délkou je ale tento koncept ještě o dvacet centimetrů kratší, než známý Smart, a narozdíl od něj využívá zajímavé technické řešení: hybridní pohon s motory v nábojích kol, což má šetřit místo. Pokud se ale dostane do sériové výroby, tipujeme, že pod kapotou bude tlouct klasický spalovací motor.

Volkswagen In ale není první malé městské autíčko od německého koncernu. Volkswagen podobné koncepty vytváří už delší dobu, z nichž ten první, Volkswagen Up!, se zanedlouho dostane do sériové výroby. O dalším se spekuluje už déle, ale kromě spekulací nic konkrétního nevíme. Třetí, který stojí za zmínku, je koncept litrového (litrový objem motoru i spotřeba) vozu netradiční koncepce, Volkswagen 1L.

Text: Redakce
Foto: Carscoop

Galerie