Volkswagen Golf Plus: oficiální fotografie a informace

Poté, co Volkswagenu omylem unikl snímek chystaného modelu Golf Plus, na autosalonu v Boloni došlo k oficiálnímu představení. K této příležitosti byla vydána sada snímků tohoto malého MPV, které vstupuje do své druhé generace, která přebírá tvar karosérie z nového Golfu IV.

Vydáno: 5.12.2008

Dalo by se říci, že Volkswagen Golf Plus je v podstatě zvětšeným Golfem, a to je bezesporu pravda. Dokonce i automobilka to jednoduše přiznává zvoleným označením auta. Nejde ale jen o zvětšení výšky, šířky a zavazadlového prostoru. Golf Plus přináší i změnu v interiéru. Na první pohled je jasné, že palubovku z nového Golfu vystřídala ta z Tiguanu.

Jinak ale Volkswagen Golf Plus těží z technologie Golfu šesté generace, když nabízí stejné vymoženosti, mezi které patří i automatický parkovací asistent. Mini MPV tak bude volbou zejména pro ty, kterým se Golf IV líbí, ale kategorie nižší střední třídy jim připadá malá.

Pod kapotou najdeme samozřejmě širokou škálu motorů. Z benzínových jednotek se uplatní nám dobře známý 1.4 TSI s výkonem 122 koní. Dieslové varianty zastanou dvoulitrové čtyřválce TDI s filtrem pevných částic DPF a systémem common rail. Dělí je výkon 90 a 140 koní.

Na nový Volkswagen Golf Plus se můžeme těšit už na jaře příštího roku.

Text: Redakce
Foto: Volkswagen

Galerie