Volkswagen Amarok: nový pick-up oficiálně

Německá automobilka zveřejnila první oficiální informace o chystané, poněkud větší novince. Už příští rok by měly začít sjíždět z výrobní linky v Buenos Aires první sériové kusy nového modelu Amarok. Terénní pick-up bude nabízen nejprve zákazníkům v Jižní Americe, na ostatní kontinenty se dostane později.


Vydáno: 3.12. 2009

Předzvěst dalšího přírůstku do rodiny VW byla k vidění v podobě konceptu už v roce 2008, konkrétně to bylo na autosalonu v Hannoveru. Sériový vůz nabízí přepravní kapacitu více než jednu tunu, přičemž rozměry nákladu mohou být maximálně 1,55 m na délku, 1,62 na šířku, respektive 1,22 m, protože právě takové číslo naměříte mezi podběhy zadních kol. Řeč je zatím o verzi s dvojitou kabinou. Takzvaná single cab bude následovat.

Pro začátek budou na výběr dvě verze naftového dvoulitru. Ta silnější nabídne maximálně 163 koní a 400 Nm, slabší pak 122 koní a 340 Nm. Obě dvě plní emisní limity normy Euro 5. Zákazník může vybírat mezi pohonem zadních, nebo všech čtyř kol 4MOTION. K dispozici bude osmdesátilitrová nádrž, která zajistí i pro silnější motor dojezd přes 1000 km.

Do prodeje vstoupí Amarok začátkem příštího roku (jihoamerický trh), Evropa se ho dočká v průběhu druhého pololetí. Kolik bude nakonec tento pracant stát, to zatím nevíme. Spokojit se pouze musíme s tím, že bude dodáván ve dvou výbavách: Trendline a Highline.

Text: Redakce
Foto: Volkswagen

Galerie