VIDEO: Vrcholný model Shelby Mustang GT500 při testování na okruhu

Podobu, cenu i další specifika Fordu Mustang ve verzi roku 2011, která se už prodává, známe. Vedle standardní sériové výroby se Mustang samozřejmě dočká také své „high performance“ verze, která je označována jako Shelby. Vrcholná Shelby GT500 bude v příštím roce k dostání hned ve třech modelech. Zákazník si bude moci vybrat mezi klasickými karosériemi kupé nebo convertible, ale prvně se Shelby začne dodávat také jako kupé s prosklenou střechou.

Vydáno: 19.5.2010

Změn samozřejmě nedozná pouze šasi, automobil bude o několik desítek kilogramů lehčí, dostane větší kola i silnější motor. Hliníkové monstrum o objemu 5,4 litru a výkonu 540 koňských sil (403 kW) dostane tuhle necelé dvě tuny vážící „ameriku“ na stovku za 4 sekundy. Za cenu něco málo přes milion korun a se spotřebou kolem 16 l/100km ve městě nebo 10 l na dálnici to není špatné, co myslíte?

Video pořídil „Ford´s Special Vehicele Team“ inženýrů na okruhu Virginia International Raceway. A i když místy se jezdec dostal až ke 225 km/h, je i na takto malém videu patrný hlavní nedostatek americké legendy – její špatná stabilita v zatáčkách.

 

Text: Redakce

 

Galerie