VIDEO: Prohnali jsme Renault Clio RS na závodech do vrchu

Na podzim loňského roku zaparkovala před redakcí nejostřejší verze malého Clia. Velká část testu tehdy probíhala na silnicích, kam tento hothatch patří, tedy na okresních komunikacích. Jenže nám se naskytla možnost ještě mnohem lepší, ba co více, přímo ideální. Mohli jsme si totiž projet uzavřenou trať závodů do vrchu.

Vydáno: 27.2.2010

Na testované Clio čekala kvalitní a hlavně hermeticky uzavřená komunikace. Konečně žádné rychlostní limity, žádná odporně rovná letiště, pouze množství zatáček a hrůzu nahánějící zpomalovací retardéry v podobě těžkých plechových barelů. Naplno jsme mohli vyzkoušet tuhé řízení, výborný podvozek, silný atmosférický motor a další vlastnosti, kterými tento vůz francouzští inženýři opatřili. 

Ač se to na první pohled nezdá, Clio RS jezdilo velmi svižně. Kdyby na sobě nemělo startovní číslo 0, které označuje vozidlo jedoucí mimo soutěž, určitě by se v konkurenci sériových dvoulitrů neztratilo. Nakonec nás tento vůz zaujal tak, že byl zařazen mezi to nejlepší, co jsme minulý rok řídili. Jen tak mimochodem, větší a silnější sourozenec Mégane RS by se měl dostavit k testu během května. Už se nemůžeme dočkat.

Vše podstatné o povedeném „eresku“ obsahuje článek „Renault Clio RS: hothatch jak se patří„.

Test proběhl v rámci spolupráce s B&B Electro Cup – amatérské závody do vrchu. Redakce ZaVolantem.cz děkuje za možnost otestovat Renault Clio RS na uzavřené komunikaci. Více informací o daných závodech najdete na http://www.edda.cz/mscrdovrchu/

Galerie