VIDEO: Nejrychlejší produkčně vyráběné auto v rukou Stiga

O Bugatti Veyron toho bylo na tomto webu napsáno tuny. Svého času nejrychlejší i nejdražší produkčně vyráběné auto budí i po letech pozornost, leč už ne tak velkou. S jejím slábnutím se však firma Bugatti nechce smířit a na trh uvedla limitovanou edici nadopovaného Bugatti Veyron Super Sport s 1200 koňmi, které minulý měsíc stanovilo nový rychlostní rekord pro produkčně vyráběná auta. 

Vydáno: 29.7.2010

Dlouholetý spolupracovník firmy Volkswagen Pierre-Henri Raphanel vzal speciálně upravené Bugatti Veyron do svých rukou a současné maximum produkčně vyráběných aut zvednul o uctyhodných 28 km/h. Bugatti Veyron Super Sport posunul rekord ze 413,6 km/h, který od roku 2007 drží SSC Ultimate Aero TT, na 431,072 km/h.

Bugatti Veyron Super Sport je limitovaná edice třiceti kusů, která má pod kapotou oproti klasickému Veyronu dalších dvě stě koní. Zrychlení z nuly na sto zabere tomuhle titánovi pouhých 2,5 sekundy, dvoustovku stihne za 7,3 sekundy a rychlostí tři sta kilometrů v hodině ujíždí už po 15 sekundách! Cena speciálu dosahuje v přepočtu 49 milionů korun.

Jednu z těchto zběsilých oranžovo-černých bestií, kterých bude v těchto barvách vyrobeno pouhých pět kusů, si vzal do parády také legendární testovací jezdec týmu Top Gear, Stig.

Někteří říkají, že jel opravdu rychle.

Text: Redakce
Zdroj: Autoblog.com, YouTube.com

Galerie