Veteránské rojení v Lobči: historické vozy se sjedou posedmé

Příznivci historických vozidel se mohou i letos v červnu těšit na sraz historických vozidel na kokořínsku. Posedmé se totiž sjedou majitelé veteránů na srazu Veteránské rojení v Lobči, a to 14. a 15. června. Akci pořádá Czech Classic Cars Club Praha, který sdružuje hlavně majitele anglických vozů, pozadu ale nezůstanou české, francouzské nebo italské značky.

Vydáno: 8.6.2008

Název „rojení“ dobře vystihuje praxi, při níž se veterány každoročně zaplní kokořínsko a okolí. Od loňského roku navíc pořadatelé zařadili do nedělního programu jízdu do vrchu na uzavřené trati (která se jede jako jízda pravidelnosti), kde se veteráni jen „nerojí“, ale svádějí v kopci tuhé boje o sekundy a desetiny sekund v rychlém tempu, na které by si 30 až 50 let starým krasavcům dopředu málo kdo vsadil.

Na startu „kopce“ se opět i letos očekává plejáda značek, která postihuje téměř celou Evropu. Nejsilněji zastoupeny bývají tradičně vozy MG, dále se na startu objeví Triumph Spitfire a veteráni značek Jaguar, Fiat, Škoda, Porsche a také sportovní vozy Lotus, Panther a řada dalších.

Kromě jízd ale proběhne i tradiční divácká soutěž elegance a vyhlášení klubové ceny Czech Classic Cars Clubu pro nejzajímavější anglický automobil. Akce je doprovázena jazzovou a swingovou hudební produkcí, dokreslující dobovou atmosféru na dvoře zámku v Lobči, kterou ještě více podtrhují účastníci srazu v dobovém oblečení.

Více informací a program akce na naleznete na www.veteranskerojeni.cz.

Text: Martin Jedlička
Foto: David Cysař

Galerie