Veritas RS III se představí na londýnské show Salon Privé

Supersportovní Veritas RS III je stejně tak rychlý a stejně tak exkluzivní jak vypadá. Vůz, který má oslavovat 40letou éru závodního týmu BMW, se oficiálně představí veřejnosti na high class show nazvané Salon Privé. Společnost mu budou dělat jedny z nejdražších vozů, které můžete řídit.


Vydáno: 16.5.2009

Otevřený monopost Veritas RS III se vrací ke kořenům. Protože oslavuje závodní historii značky BMW, jeho tvůrci jako pohonné jednotky zvolili agregáty, které se vyskytují pod kapotou BMW s ostrou nálepkou M. K dostání je tak V8 s výkonem 480 koní nebo silnější V10, který má 600 koní. Protože je agresivní karosérie Veritas RS III lehká, pokoří vůz stovku za 3 sekundy a dokáže jet až 320 km/h.

Veritas RS III je opravdu exkluzivní zboží. O tom hovoří nejen cenovka ukazující v přepočtu minimálně 7,4 milionu korun, ale také omezená série, která bude čítat pouze padesát kusů. Není proto divu, že se ukáže na show plné luxusních a rychlých vozů Salon Privé.

Pokud budete mít volné čtyři tisíce korun na vstupenku, kromě Veritas RS III na vás čekají další zajímavé kousky. Ukáže se Morgan Aero Super Sport, Aston Martin One-77 a samozřejmě V12 Vantage a DBS Volante. K vidění by kromě debutu dvou britských supersportů měly být i Maserati Quattroporte Sport GT S a Maybach Zeppelin. V takové společnosti se cena lístku zdá jako pakatel, co říkáte?

Text: Redakce
Foto: Veritas

Galerie