Vauxhall Corsa VXR Arctic: decentní úpravy

Za pár dní se na British International Motor Show představí kromě mnohých novinek i Corsa VXR Arctic. Jedná s v podstatě o verzi, kterou u nás známe pod označením OPC. Decentně byl změněn pouze design vozu.

Vydáno: 17.7.2008

Stejně jako klasické provedení pohání Corsu VXR Arctic zážehový čtyřválec o objemu 1,6 litru s přeplňováním. Prostřednictvím šestistupňové manuální převodovky je na přední kola přenášen výkon 192 koní. Ale to vše už známe.

Nejvýraznější novinkou je prakticky pouze lak karoserie. Bílá barva kontrastuje s černou střechou, zpětnými zrcátky a hlavně s 18“ litými koly. Ty jsou obuty do pneumatik velikosti 225/35 ZR18. Sportovní vzhled a zvuk obstará výfuk značky Remus. Verze VXR Arctic má navíc ještě zatmavená zadní okna a elektricky ovládané střešní okno.

Kromě bílé Corsy se v podobném obleku představí také sedan VXR8 s mohutným osmiválcem 6,2 l (431 koní) a Astra VXR Nürburgring Edition, kterou pohání přeplňovaný čtyřválec 2,0 l (240 koní).

Černo – bílé provedení Corsy skutečně vypadá k světu. Našinec bude mít ovšem asi smůlu. V plánu je pouze 500 kusů a navíc všechny exempláře jsou určeny pouze pro britský trh.

Text: Redakce
Foto: Vauxhall/Opel

Galerie