Vánoční dárky do dílny. Představujeme nářadí na domácí servis auta

Hledáte nejlepší vánoční dárek pro manžela, který má rád své auto? Každý muž by si měl vyzkoušet ležet v garáži pod autem v montérkách a vyměnit olej. Když v autě trávíme mnoho hodin týdně, je potřeba chápat, jak ten stroj funguje, člověk se s ním lépe zžije. Pro pokročilejší servis se pak hodí pořádné kvalitní nářadí.

Aku nářadí do každé garáže

Akumulátorové nářadí je ideální v místě, kde není elektrický proud. To však není hlavní důvod, proč je aku nářadí tak oblíbené. Na prvním místě jsou snadná ovladatelnost a velký rozsah použití. U tohoto nářadí vám nebudou při používání překážet nepraktické dlouhé kabely. Je totiž vybaveno akumulátorovými, velmi výkonnými bateriemi, jež vydrží pracovat několik hodin. Už žádné motání se v kabelech. 

Práce s aku nářadím je zkrátka radostí, protože vám skvěle padne do ruky a výrazně usnadní manipulaci. Navíc výrazně potlačuje únavu a vyhnete se bolestem a křečím v ruce. Akumulátor je kromě jiného vybaven pojistkou proti přehřátí a přetížení.

Základ: šroubováky a goly

Nabídka kategorie aku nářadí je opravdu rozsáhlá, naleznete mezi ním snad všechno, co se hodí do garáže na lehký servis auta. Vrtačky, šroubováky, brusky, kladiva, vysavače a frézy. V žádné dílně by rozhodně neměly chybět vrtačka a šroubovák. Kromě toho pořiďte sadu šroubováků k výměně oleje či ráčny pro povolování a utahování v nepřístupných místech. Pokud máte doma motorku, pak pořiďte nýtovačku motocyklových a rozvodových řetězů.

Aku vrtačka pomůže s přezouváním

Vrtačka Makita se hodí když potřebujete utahovat šrouby, typicky při přezouvání kol nebo při práci s díly přišroubovanými ke karoserii. Existuje několik druhů a výkonnostních úrovní vrtaček, v běžném životě si vystačíte se základní verzí, která vám umožní vrtat a utahovat. Profesionální automechanici ocení LED diodové svítidlo, regulaci otáček, motorovou brzdu a prachotěsnou dvourychlostní převodovku s kovovými převody. V obou případech se vrtačky Makita těší nízké hmotnosti, která ovšem neovlivňuje bezvadnou funkčnost nástroje.

Brusky se hodí na opravy karoserie

Pokud děláte na autě i klempířské práce, bude se vám hodit bruska Makita, která je ideální k opravě karoserií a zámečnickým pracím. Využijete ji k rozříznutí materiálu a k drobným opravám. Díky ergonomickému tvaru se stane součástí vaší ruky, a tudíž vám umožní pracovat dlouhou dobu bez pocitu únavy. Ostatní vlastnosti jsou srovnatelné s dalším aku nářadím značky Makita. Důležitou informací je, že i brusky se dělí na několik kategorií podle stylu práce a materiálu. Pro domácí použití je nejvhodnější úhlová bruska, neboť má všestranné využití.

Kde to koupit? Obchod, který se s vámi bude bavit

Líbí se vám tyto tipy na dárek? Ale vzápětí jste si uvědomili, že nářadí vůbec nerozumíte a tudíž nedokážete vybrat to nejlepší? Nejste si jisti kvalitou, cenou? V tom případě vsaďte na populární a osvědčené značky, mezi něž patří Makita a Bosch. A také se spolehněte na služby internetového obchodu Schipro, jenž s vámi ochotně vybere to nejvhodnější nářadí k servisu automobilu pro vaše blízké. Zde se na vás nebude nikdo povyšovat, neboť v tomto obchodě respektují, když nakupují dárky ženy, většinou nářadí nerozumí. Ale zároveň jsou to právě ony, kdo by rády darováním nářadí své muže potěšily.

Uživatelské recenze svědčí o výhodných cenách eshopu Schipro, jež úspěšně konkurují obchodům s podobným sortimentem. O této skutečnosti se můžete přesvědčit na základě cenových srovnávačů. Ve prospěch tohoto obchodu s nářadím hovoří též vysoká kvalita zboží, blesková doba dodání do 24 hodin a profesionální zákaznický servis.

Text: Redakce
Foto: Schipro

Galerie