V prvním prázdninovém týdnu zemřelo na silnicích 16 lidí

V prvních sedmi dnech letních prázdnin statistiky dopravních nehod zaznamenaly 16 obětí na životech. Z předběžných policejních statistik tak vyplývá, že situace je letos zatím lepší než tomu bylo loni, kdy v prvním týdnu července při autonehodách zahynulo 27 lidí.

Vydáno: 11.7.2008

Přes pokles počtu mrtvých policisté v uplynulém týdnu evidovali téměř stejný počet nehod jako ve stejném období loňského roku. Podle předběžných statistik jich od pondělí do neděle šetřili 2864, v loňském prvním prázdninovém týdnu jich zaznamenali o 26 víc.

Loni i letos stál za karamboly hlavně nesprávný způsob jízdy. Opilí řidiči v minulých sedmi dnech zavinili 149 nehod, v loňském prvním prázdninovém týdnu se alkohol podepsal pod 140 kolizí.

Nízký počet obětí ve srovnání s minulými roky si vyžádaly dopravní nehody i o prvním prázdninovém víkendu, kdy podle předběžných statistik zemřelo šest lidí. Jde o druhý nejnižší počet mrtvých ve stejném období od roku 1990. V loňském roce zemřelo při prvním prázdninovém víkendu sedm lidí.

Zdroj: iHNed.cz

Galerie