Unique/Novitec Ferrari F430 Calavera: tetovaný rocker

O nevkusných úpravách drahých sporťáků jsme na našich stránkách psali už mnohokrát. Králem ošklivosti je společnost Asma. Ale že se něčeho nechutného dočkáme i od jinak námi oblíbeného Novitecu, to jsme nečekali! Bohužel, stalo se. A Novitec ve spolupráci s firmou Unique Sportscars vytvořil opravdové peklo.


Vydáno: 19.5.2009

Na obranu Novitecu musíme říci, že dříve mu to šlo pěkně od ruky. Firma navrhla své vlastní superauto TuLesto, zvládla žluté F430 Scuderia a vrhla se i na Maserati GranTurismo. Spojení s Unique Cars ale bylo velkou chybou. Firma navrhla tetování, které ztvárnil „umělec“ Knud Tiroch. Výsledný rockerský nevkus si můžete prohlédnout sami.

Podobné neštěstí se odehrálo také v interiéru. Ušetřena nezůstala ani palubní deska, ani sportovní sedadla. Na obranu Novitecu ale dodejme, že se alespoň postaral o úpravu motoru. V tomto případě se podařilo vyšplhat výkon na 707 koní a zrychlit tak čas na stovku na 3,5 sekundy. Maximální rychlost činí 348 km/h.

Podle všeho by mělo vzniknout celkem 11 kusů Unique/Novitec Ferrari F430 Calavera. Půjde o hodně drahou a exkluzivní záležitost. Předpokládáme, že se beztak najde dostatečný počet zájemců, kteří mají sice hodně peněz, ale žádný vkus. Doufáme jen, že budou co nejdále od nás.

Text: Redakce
Foto: Unique Supercars

Galerie