Úlet? Nissan Juke s motorem z GT-R bude mít 520 koní

Co se stane, když městský crossover zkřížíte se supersportem? Vytvoříte městský crossover se supersportovním výkonem. Takovýhle proces asi proběhne u Nissanu Juke, když dostane motor z Nissanu GT-R. Zatím není jasné, jestli se bude vyrábět sériově, nebo půjde jen o koncept, jisté ale je, že Juke bude nadopován na pět set koní.

Vydáno: 28.9.2011

Nejsilnější Juke 1.6 DIG-T má dnes 190 koní a docela rychle jede. Jeho superostrá verze ale půjde o hodně dál, Nissan Juke totiž dostane ten nejsilnější motor, který má automobilka k dispozici: 3.8 V6 o výkonu 520 koní. Hádáte správně, původ má v brutálním Nissanu GT-R.

Šílený crossover s ním zrychlí z nuly na sto za méně než čtyři sekundy. Ke stabilitě pomůže pohon všech kol, kromě toho Juke musí mít zásadně upravenou aerodynamiku, aby se při maximální rychlosti 270 km/h vůbec udržel na silnici.

Zatím jsme nevypátrali, jestli se bude Nissan Juke s výkonem 520 koní vyrábět sériově (o velké série by se v žádném případě nejednalo), ale spíše bychom tipovali, že vznikne jen jako koncept na výstavy a coby demonstrace schopností automobilky.

Text: Redakce
Foto: Nissan

Galerie