Trik jak koupit nejlevnější alu kola: nákup přímo od dodavatele

Mírná zima připomínající jaro nám vzkázala, že přišel nejvyšší čas na nákup nových alu kol. Ten je skutečně nejvýhodnější hned zkraje roku, kdy jsou sklady ještě plné a ceny se drží nízko. Pojďme se podívat, na co si dát pozor. A hlavně jak se dostat na nejzajímavější cenu.

Alu kola dnes nabízejí obrovský výběr

Pokud potřebujete novou sadu kol nebo si chcete jen vyšperkovat auto, alu kola jsou skvělým řešením. Na autě vypadají rozhodně podstatně lépe než plechové disky a díky obrovskému výběru si můžete najít sadu, která přesně pasuje na vaše auto.

Navíc někdy nemusíte dělat kompromisy a přezout na ně i zimní pneumatiky, protože některá alu kola nemají problém ani se solí, díky kvalitnímu vysokotlakému lakování jsou určeny na celoroční provoz. Ovšem pozor, vždy záleží na daném typu kol, některé disky s povrchovou úpravou leštěním nebo v chromu se pro zimní použití z důvodu možného narušení povrchu nehodí.

Trik na nejnižší cenu: nákup přímo od dodavatele

Důležitým kritériem pro většinu lidí je pochopitelně cena. Tajemství jak koupit nejlevnější a současně kvalitní alu kola je nákup přímo od dodavatele. Tedy bez zbytečných prostředníků, kterých je plný internet a kteří svoji marží zbytečně zvyšují koncovou cenu kol.

Jedním takovým obchodem, kde pořídíte kola přímo od dodavatele, je Alukola obchod, který se dokonce chlubí prvenstvím, že prodává nejlevnější alu kola na českém trhu. Disky si můžete vybrat a objednat snadno přes internet, samozřejmostí je online platba kartou a rychlé doručení během dvou dnů přímo domů — nebo třeba do pneuservisu, kde se vám o přezutí kol postarají.

Jestli máte raději osobní nákup než objednávku přes internet, má Alukola obchod kamennou prodejnu a showroom v Hradci Králové, kde je možnost vyzvednutí. Hradec Králové je přibližně hodinku po dálnici, kdybyste chtěli jet z Prahy, a díky poloze uprostřed republiky to není daleko ani z Moravy nebo Vysočiny.

Široká nabídka a všechno příslušenství na jednom místě

V nabídce uvedeného e-shopu je zastoupena většina značek, navíc přímo na skladě mají víc než 8 tisíc hliníkových kol, takže si vybere opravdu každý. Běžně se dají tato alu kola obout na všechny rozšířené značky automobilů včetně nejběžnějších jako ŠkodaBMWAudiFord nebo VW, ale i řady dalších značek.

V každém případě doporučujeme vždy před nákupem ověřit, že daný disk má odpovídající rozložení závitů a rozměr vymezený technickým průkazem. Mimochodem právě uvedený obchod má na svém webu užitečnou poradnu, včetně technického rádce a tabulek, kde se můžete vše potřebné dozvědět nebo se zeptat.

Nezapomínejme na příslušenství. Při zakoupení kol dostanete montážní příslušenství za bezmála tisícovku zdarma (tedy matice/šrouby a středící kroužky v příslušném rozměru), ale objednat můžete i další díly a příslušenství, které byste někdy mohli potřebovat, jako vymezovací kroužky, TPMS a podobně. Výhoda je, že vše můžete objednat na jednom místě, a vše vám dorazí v jednom balíku za poštovné 170 Kč!

Text: Redakce
Foto: Archiv

Galerie