Toyota zahájí výrobu hybridních vozů Camry v Austrálii a Thajsku

Největší japonská automobilka Toyota Motor zahájí výrobu hybridních vozů Camry v Austrálii a Thajsku. Tento krok je součástí snahy podniku posílit produkci hybridních aut šetrných k životnímu prostředí po celém světě.

Vydáno: 11.6.2008

Hybridní automobily kombinují různé druhy pohonu, nejčastěji benzinový a elektrický, což umožňuje úsporu pohonných hmot. Popularitu těchto vozů posilují stoupající ceny ropy a rostoucí obavy ohledně životního prostředí.

Jejich podíl na celkovém prodeji automobilů je ale zatím velmi nízký, a to z části kvůli vysoké výrobní i prodejní ceně.

„Australané jsou si vědomi ekologických problémů, včetně globálního oteplování. Jsme přesvědčeni, že hybrid Camry bude dobře přijat,“ řekl prezident Toyoty Kacuaki Watanabe.

Toyota plánuje v Austrálii od roku 2010 vyrábět 10.000 vozů Camry ročně. To je příznivá zpráva pro australský automobilový průmysl, kterému v poslední době dochází dech, píše agentura AP.

V loňském roce zvýšila Toyota celkový prodej automobilů v Austrálii o 11 procent na 245.000 vozů. Prodej jejích hybridních modelů v zemi vyskočil o 75 procent na 4200 vozů.

V Thajsku hodlá Toyota začít vyrábět automobily Camry již v příštím roce. Roční produkce by měla činit 9000 vozů.

Toyota je v oblasti hybridních automobilů jasnou světovou jedničkou. Její model Prius vstoupil v roce 1997 jako první hybridní automobil na trh a je dosud nejprodávanějším vozem svého druhu. Celkový prodej tohoto modelu nedávno překročil milion vozů.

Zdroj: Toyota, ČTK
Foto: Toyota

Galerie