Toyota Prius třetí generace byla oficiálně odhalena

Snad rok nás Toyota škádlila obrázky, detaily a podivnými záběry připravované třetí generace Toyoty Prius. Teprve nyní ji ale oficiálně představila. My vám proto můžeme přinést první sadu originálních fotografií nového ekologického modelu.

Vydáno: 13.1.2009

O designu Toyoty Prius třetí generace toho bylo napsáno hodně. Ostatně, mohli jste si ho prohlédnout na řadě snímků, které oficiálnímu odhalení v Detroitu předcházely.

Co je ale nejdůležitější, to je samozřejmě hybridní motor. Jde přece jen o ekologický vůz, takže bude největší důraz kladen právě na něj. Podle oficiálních informací můžeme říci, že se máme opravdu na co těšit.

Motor oproti druhé generaci zvětšil svůj objem na celkových 1,8 litru a je schopen produkovat 98 koní. Když k tomu přidáme elektromotor, celkový výkon hybridního systému činí 134 koní, což je na hatchback nižší střední třídy docela slušná porce síly.

Uvidíme, jak proběhne redakční test. Zatím se můžete těšit na připomínkovou recenzi druhé generace Toyoty Prius, kterou pro vás připravujeme. Jakmile dostaneme do redakční garáže nový model, podrobíme ho důkladnému zkoumání.

Text: Redakce
Foto: Toyota

Galerie