Toyota Prius, kterou Google naučil řídit, nabourala. Řídil ji ale člověk

Google je společnost se širokým záběrem, a tak nikoho příliš nepřekvapilo, že tento softwarový gigant začal před časem testovat auta, která by řídila sama, bez řidiče. Nyní ale jeden z testovaných Priusů bez řidiče naboural – i když poté, co ujel 160 tisíc mil bez nehody. Podle Googlu ho ale v okamžiku nehody řídil člověk. Ironické, že?

Vydáno: 7.8.2011

Testovaná Toyota Prius nabourala do jiného vozu téže značky v Mountain View v Kalifornii, kde je sídlo společnosti. To mohlo znamenat ránu v důvěryhodnost projektu, kdyby Google nepřispěchal s doplňující informací: v okamžiku nehody auto řídil člověk.

Projekt auta bez řidiče využívá radar, videokamery, lasery a navigaci společnosti Google. Kromě autopilota umožňuje řídit i lidskému řidiči, pro případ, že by se při automatické jízdě něco pokazilo. Cílem Googlu je zvýšení bezpečnosti řidičů a snížení dopravy na přetížených dálnicích.

Text můžeme uzavřít slovy mediálního experta Miloše Čermáka, který k incidentu na sociální síti Google+ poznamenal: „Je ta zpráva nějakou zašifrovanou metaforou o stavu civilizace?“

Text: Redakce
Foto: Google

Galerie