Toyota Prius Coupé: chystá se třídveřová verze úspěšného hybridu

Japonská automobilka Toyota zřejmě připravuje zkrácenou třídveřovou verzi oblíbeného hybridního modelu, která ponese označení Prius Coupé. Alespoň o tom hovoří poslední zprávy z blízkosti automobilky, které máme k dispozici. Nový model pochopitelně vychází z klasického pětidveřového Priusu, počet míst pro cestující bude pro kupé obvyklých 2+2.


Vydáno: 28.7.2009

Podle dostupných informací se zdá, že Toyota připravuje výrobu třídveřového kupé, které vyjde z technického základu Toyoty Prius. Pod kapotou by se měl objevit podobný hybridní motor, jako v původním pětidveřovém Priusu současné třetí generace. Jde o benzinový čtyřválec 1.8, který společně s ústrojím Hybrid Synergy Drive produkuje výkon zhruba 134 koní. Pod kapotou Priusu Coupé by měl mít o dalších 35 koní více.

Jediný technický parametr, který unikl na veřejnost, je délka. Ani ta ale není zcela konkrétní. Víme jen, že třídveřový Prius Coupé by měl být přibližně o 100 milimetrů kratší, než jeho pětidveřový bratříček. Ten má přitom 4460 mm. Vzhledem ke stejnému technickému základu očekáváme také totožný interiér.

Žádné podrobnější informace bohužel zatím nejsou k dispozici. Vzhledem k tomu, že Prius Coupé se neobjeví dříve než za dva roky (hovoří se o roku 2012), se ale může leccos změnit.

Text: Redakce
Foto: Toyota

Galerie