Toyota Land Cruiser 2010: nová generace se představuje

Přesněji řečeno se představuje generace v pořadí už šestá. Zcela nový vůz bude za pár hodin konečně oficiálně odhalen. My ovšem máme už teď pro vás menší fotogalerii a základní data. Novinka prodávaná na americkém trhu jako Lexus GX má opět svým zákazníkům co nabídnout.


Vydáno: 15.9.2009

Šestá generace navazuje designem na svého předchůdce, nabízí zcela logicky nové a především modernější tvary. Vyrábět se bude provedení se třemi a s pěti dveřmi. To větší pojme až sedm pasažérů, přičemž jsou slíbena dvě plnohodnotná sedadla ve třetí řadě, která v případě potřeby lze schovat do podlahy zavazadelníku. Druhá řada sedadel je nově posuvná v rozsahu 135 mm a dělená je v poměru 40:20:40. Toyota Land Cruiser tak nabízí velmi variabilní interiér.

O bezpečnou jízdu se bude starat klasicky řada asistentů. Jmenujme například systémy Adaptive Variable Suspenion, Multe-terrain Select nebo Kinetic Dynamic Susspension System. Evropské verze budou dávat svým zákazníkům na výběr dvě možnosti při rozhodování, co umístit pod kapotu. Tou první je zážehový čtyřlitrový šestiválec o výkonu 249 koní využívající technologii Dual VVT-i. Alternativu pak tvoří vznětový čtyřválec o objemu 3,0 l a výkonu 173 koní. Právě úspornější diesel by si měl říci v kombinovaném provozu pouze o 8,1 l / 100 km a nižší má být také produkce emisí CO2.

 

Text: Redakce
Foto: Toyota

Galerie