Toyota Avensis v nové generaci bude agresivnější. Máme první fotografii

Japonská automobilka Toyota zveřejnila první fotografii a několik nových informací o nové generaci modelu Toyota Avensis. Vzhled sedanu střední třídy prošel patrnými změnami, oproti té současné bude nový Avensis na pohled mohutnější a agresivnější.

Vydáno: 31.8.2008

Toyota zatím zveřejnila jedinou fotografii dlouho očekávané novinky. I z té je ovšem patrné, že oproti předcházející generaci se Avensis dočká mohutnějších tvarů a ostřejších linií karoserie.

Zboku bude mít Avensis, podobně jako současná generace, poměrně vysoké boky a nízké prosklení. Předek karoserie má zapadat do rodiny vozidel značky Toyota, předpokládá se tedy, že bude podobný modelu Auris.

Pokud jde o rozměrové parametry, Toyota prozradila, že Avensis bude o 5 centimetrů delší o jeden centimetr širší než současný model. Nová Toyota Avensis by se také měla dočkat nové generace pohonných jednotek.

Nový Avensis se bude vyrábět i ve verzi kombi, pravděpodobný je i příchod další generace upraveného modelu Toyota Avensis Verso. Další podrobnosti o nové generaci vozu střední třídy se veřejnost dozví na autosalonu v Paríži, který začíná 3. října.

Text: Redakce
Foto: Toyota

Galerie