TomTom zavádí IQ Routes do modelů One a XL

TomTom představil dvě nové verze svých nejprodávanějších navigačních přístrojů nižší třídy. Nové produkty TomTom ONE IQ Routes a TomTom XL IQ Routes jsou kompletně přepracovány a dostaly také nově rozšířené mapové pokrytí Evropy.

Vydáno: 28.4.2009

„Nové modely TomTom ONE a TomTom XL posilují naši produktovou nabídku v segmentu levnějších zařízení,“ řekla Corinne Vigreuxová, ředitelka společnosti TomTom.

„Technologie IQ Routes umožňuje řidičům využít trasy, které znají pouze dobře informovaní řidiči a rezidenti. To snižuje zvládání stresu řidiče ve chvíli, kdy neví kudy jet nebo si není jist, kdy přesně dorazí do cíle. Funkce navádění v jízdních pruzích pak dodává řidičům pocit většího bezpečí a jistoty, zejména když se blíží složitější křižovatka,“ dodala.

Protože technologie IQ Routes pracuje se reálnými rychlostmi na silnicích, sama určí, že jízda nejrychlejší trasou v neděli odpoledne z jednoho konce Prahy na druhý potrvá 22 minut. Odlišná dopravní situace v pondělí ráno však znamená, že nejrychlejší trasa povede jinudy a bude trvat 28 minut.

Při řízení s TomTom IQ Routes vidí automaticky všichni uživatelé nejspolehlivější cestovní časy a informace o zpoždění přímo na displeji svého zařízení. IQ Routes spočítá průměrnou nejrychlejší trasu platnou v okamžik, kdy řidič vyráží na cestu, a to v závislosti na dni v týdnu a denním času.

Přitom se berou v úvahu veškeré faktory, které mohou způsobovat zpoždění. To vše je založeno na faktech získaných mnohaletým shromažďováním historicky naměřených rychlostí na silnicích.

Zdroj: TZ TomTom
Foto: TomTom

Galerie