TomTom Start2: základní model prodělal “facelift“

Slovo facelift není v oblasti navigací příliš užívané, ale pro novinku v nabídce značky TomTom se stoprocentně hodí. Nejmenší a nejdostupnější model přichází ve své omlazené verzi. Zásadní vylepšení ovšem nečekejte, i když nějaká se přeci jen najdou. Cena byla stanovena na 3390 Kč za provedení s regionální mapou.

Vydáno: 30.3.2010

TomTom Start je, jak už sám název napovídá, základní model. Sám výrobce ho prezentuje jako ideální řešení pro ty zákazníky, kteří ještě s automobilovou navigací nemají zkušenosti. Ze známých a potřebných funkcí nechybí prakticky nic, jediným kompromisem je velikost obrazovky. Pouhých 3,5“ je v některých situacích málo.

Základní menu se nezměnilo. Také Start2 obsahuje pouze dvě ikony, as sice Naplánovat trasu a Prohlížet mapu. Ostatně, k čemu je potřeba u navigačního přístroje třeba zobrazování fotek. Novinky, které tento kompaktní model dostal, jsou dvě. Zaprvé přibylo do výbavy navádění do jízdních pruhů a za druhé je zařízení kompatibilní s dopravní službou RDS-TMC.

Základní cena je 3390 Kč, pokud potřebujete mapu celé Evropy, pak vás zařízení vyjde na 4490 Kč (v ceně je dvouletá aktualizace mapových podkladů). V nabídce najdeme také volitelné příslušenství. Za 399 Kč můžete pořídit jiný barevný kryt, za přenosné pouzdro si TomTom účtuje 599 Kč.

A pokud vám přijde Start příliš malý, pak můžete zkusit třeba model XXL, který se zanedlouho objeví v testu. Jeho pětipalcová obrazovka je skutečně hodně velká.

Text: Redakce
Foto: TomTom

Galerie