TomTom Route Planner: nový online plánovač tras

TomTom představil nový plánovač tras. Bezplatný webový plánovač tras umožňuje uživatelům snadno si naplánovat cestu předem a dozvědět se přesné cestovní a příjezdové časy ještě před tím, než se vydají na cestu. V první fázi bude online plánovač tras TomTom dostupný pouze pro vybranou skupinu uživatelů, kteří se zúčastní testovacího BETA programu, jenž bude zahájen tento týden.

Vydáno: 5.12.2008

Online Route Planner TomTom jako první na světě poskytuje uživatelům možnost plánování „door-to-door“ pro jakoukoli adresu, přičemž zohledňuje reálné i historické informace o dopravní situaci v průběhu dne. Nástroj využívá unikátní dynamické dopravní informace (prostřednictvím HD Traffic) stejně jako 500 miliard historicky naměřených rychlostí na silnicích po celém světě (prostřednictvím IQ Routes).

To umožňuje uživatelům předem si naplánovat trasu na základě skutečných faktů namísto pouhých odhadů, což se projevuje ve velmi přesných předpovědích cestovních časů. Do plánovače tras jsou navíc pravidelně nahrávány mapové korekce vytvořené uživateli TomTom prostřednictvím služby Map Share, takže uživatelé mají přístup k nejpřesnějším trasám založeným na nejnovějších mapových informacích.

„Uvedení online plánovače tras značí důležitý krok v naší strategii, která usiluje o zpřístupnění našich navigačních služeb všem uživatelům bez ohledu na platformu, kterou používají,“ vysvětlil Harold Goddijn, šéf firmy TomTom.

„I uživatelé, kteří navigační přístroj nevlastní, mohou předtím, než se vydají na cestu, využívat našeho kvalitního plánování tras. To jim dává možnost naplánovat si svůj den lépe než kdykoli v minulosti,“ dodal.

V závislosti na úspěchu a ohlasu na BETA program bude online Route Planner postupně zpřístupňován uživatelům z celého světa. Plánovač tras je v současnosti dostupný v šesti jazycích, mezi něž patří holandština, angličtina, francouzština, němčina, italština a španělština.

Online plánovač tras bude využívat technologii HD Traffic v Nizozemsku, Francii, Německu, Švýcarsku a Velké Británii. V ostatních zemích bude dopravní servis TomTom (založený na GPRS a TMC) zahrnut v závislosti na dostupnosti.

TomTom Route Planner najdete na adrese http://routes.tomtom.com.

Zdroj: TZ TomTom
Foto: TomTom

Galerie