TomTom GO x50: nové navigace přeplněné funkcemi

TomTom představil novou vlajkovou řadu navigací TomTom GO x50. Tři přenosná navigační zařízení GO 950, GO 750 a GO 550 se vyznačují mají technologii IQ Routes a kompletně přepracované uživatelské rozhraní. Velká pozornost byla věnována integraci navigačních technologií TomTom do uživatelského menu, které je nyní uživatelsky přívětivější.

Vydáno: 3.9.2009

„Z pozice předního světového poskytovatele navigačních řešení a digitálních map je naší povinností stále zdokonalovat jedinečné technologie, díky kterým je cestování spolehlivější, předvídatelnější a dostupnější,“ řekla Corinne Vigreux, ředitelka společnosti TomTom. „Modely řady TomTom GO x50 byly přesně v tomto duchu navržené. Jsou snadno ovladatelné a poskytují reálné cestovní časy, které zbavují řidiče stresu na cestách,“ dodala.

Řada TomTom GO x50 podporuje hlasové příkazy a ovládání. Tímto způsobem mohou řidiči aktivovat přes 100 různých úkonů, jako je plánování trasy, změna preferencí či telefonní hovor. Řada TomTom GO x50 má také zdokonalený reproduktor pro čisté hlasové instrukce a pohodlnější volání hands-free.

TomTom GO x50 přichází s aktivním držákem s integrovaným přijímačem informací RDS-TMC3. To znamená, že řidiči přijímají za jízdy neustále aktualizované dopravní informace bez nutnosti připojení dalších kabelů – a to i v zahraničí. Mohou tak lépe naplánovat ideální trasu své cesty.

Další novinku představuje uživatelské menu disponující nabídkou frekventovaných destinací, která se stará o rychlejší a snazší výpočet tras do často navštěvovaných míst. Za povšimnutí stojí také volba Eco Routes umožňující výpočet trasy nejúspornější na spotřebu paliva. Výhodou jsou nejen uspořené náklady na pohonné hmoty, ale samozřejmě také menší dopad na životní prostředí.

TomTom GO x50 disponuje širším mapovým pokrytím než dříve. Poprvé obsahuje Maltu, Řecko a Turecko. Mimo to se nové modely mohou pochlubit technologií Map Share, která umožňuje vytváření instantních změn v mapách a jejich sdílení s ostatními uživateli prostřednictvím bezplatné softwarové aplikace TomTom Home.

TomTom GO 950 přichází s předinstalovanými mapami pro „door-to-door“ navigaci ve Spojených státech, Kanadě a 45 státech Evropy a disponuje technologií Enhanced Positioning Technology (EPT) pro nepřerušenou navigaci (třeba během jízdy v tunelu).

Řada přístrojů TomTom GO x50 se do prodeje dostane na podzim. Ceny budou oznámené později.

Zdroj: TZ TomTom
Foto: TomTom

Galerie