TomTom GO 1000 a GO 1005: nejvyšší řada s kapacitním displejem

Nejvyšší řada navigací TomTom je k dispozici v nové generaci. TomTom GO 1000 a GO 1005 je už k dispozici v českých obchodech. Výrobce slibuje uživatelsky přívětivější obrazovku, magnetický držák, rychlý výpočet tras a bohatší mapy. Navíc mají tyto navigace vůbec poprvé kapacitní displej, který rozlišuje tlak prstu.

Vydáno: 10.12.2010

GO 1000 je první produktová řada TomTom vybavená kapacitním dotykovým displejem. To znamená, že řidiči mohou tlakem prstu zoomovat nebo procházet jednotlivá menu; displej reaguje inteligentně a citlivě i na ten nejslabší dotyk. Vylepšené bylo i uživatelské rozhraní, které je nyní více interaktivní.

Pro dobrý přehled o trase a zároveň ještě snazší používání je verze GO 1005 navíc vybavena extravelkou dotykovou obrazovkou s úhlopříčkou 13 cm (5“). Řada GO 1000 obsahuje i nově navržený magnetický držák Easy Click, který usnadňuje vložení a vyjmutí přístroje.

Zařízení obsahuje předinstalovanou databázi s pozicemi silničních radarů, včetně těch, o kterých informovali ostatní uživatelé navigací TomTom. Služba včas upozorní řidiče na blížící se kontrolu povolené rychlosti, čímž pomáhá docílit bezpečnější jízdy bez stresu.

Ale to ještě není vše: díky výkonnému procesoru si řidiči vychutnají podstatně rychlejší výpočet tras, zatímco technologie IQ Routes využívá reálné průměrné rychlosti na silnicích shromažďované od milionů uživatelů k přesnějšímu odhadu cestovního času a doby příjezdu. Zařízení navíc přichází s novými, bohatšími mapami, které pokrývají o 2 miliony kilometrů silnic více napříč 45 evropskými státy a jsou graficky detailnější.

Obohacení se dočkala i databáze bodů zájmu (POI), která nyní obsahuje navíc informace o telefonních číslech a otevíracích dobách, takže řidiči mají vše, co potřebují vědět, na dosah svého prstu.

Produkty jsou již k dostání v obchodech v těchto verzích a doporučených cenách:

  • GO 1000 Traffic včetně dvouleté aktualizace map (doporučená cena 6 990 Kč)
  • GO 1005 Traffic včetně dvouleté aktualizace map (doporučená cena 7 990 Kč)

Text: Redakce
Foto: TomTom

Galerie