To je ona: Škoda Rapid

FOTOGALERIE UVNITŘ: Očekávaná novinka značky Škoda je na světě. Nový model se známým jménem Rapid je pětidveřový liftback, který má vyplnit velikostní i cenovou mezeru mezi modely Fabia a Octavia. Ideovým vzorem pro něj byla Škoda Octavia první generace, které se blíží nejen rozměry, ale někdejšímu modelu Tour se bude blížit i cenou. Ta se odhaduje na částku pod 300 tisíc korun.

Vydáno: XX.X.2011

„První Octavia byla perfektní produkt pro svoji dobu, základ dalšího rozvoje. Měla přesně ty správné rozměry, zavazadlový prostor přes 500 litrů. Při hledání nových příležitostí jsme se proto nyní rozhodli udělat auto s rozměry první Octavie,“ uvedl šéf Škodovky Winfried Vahland. Podle Vahlanda je liftback velikosti původní Octavie účinným receptem nejen pro Evropu, ale i pro celý svět.

Příď vozu ukazuje novou podobu modelů značky. Nové logo je umístěno na zaoblené přední hraně kapoty, maska chladiče dostala chromovaný rámeček a je tvořena vertikálně umístěnými lamelami. Soubor předních a mlhových světlometů modelu Rapid evokuje tvar čtyřlístku. Zboku mají hlavní slovo dlouhý rozvor, silueta připomínající kupé a ostrá „tornádo“ linie, oddělující světlo a stín. Zádi dominují velké páté dveře se světly ve tvaru písmene C.

Nejmladší modelová řada škodovky slibuje při kompaktních rozměrech (délka 4,48 metru, šířka 1,7 metru) velkou prostornost. Vůz nabízí místo pro pět cestujících a jejich zavazadla, použití chytrých řešení, dobrý poměr ceny a užitné hodnoty a rozsáhlá bezpečnostní výbava. Nabídka pohonných jednotek pro nový kompaktní model se skládá z pětice benzinových motorů a dvojice vznětových agregátů.

Škoda Rapid zažije svou výstavní premiéru na autosalonu v Paříži. Za hlavní cílovou skupinu pro model Rapid považuje automobilka zejména rodiny, které hledají prostorný vůz za dostupnou cenu v obvyklé kvalitě české značky. Cena Škody Rapid zatím není známa. Česká média odhadují cenu na hranici 300 tisíc korun, respektive 299 tisíc.

Text: Redakce
Foto: Škoda Auto

Galerie