Tesla Model X: SUV s elektromotorem už letos

Tesla Model X, první elektromobil se stavbou SUV, přijde na trh letos v létě. Bude sedmimístný a dostane vyklápěcí zadní boční dveře, které umožní přístup na třetí řadu sedadel. V nejsilnější verzi nabídne Model X sílu až 691 koní.

 

 

Elektrické SUV se začně prodávat zřejmě už letos v létě. Tesla Model X vychází ze stejnojmenného konceptu, dostane tedy vyšší stavbu SUV a sedmimísné uspořádání, které nabízí už Model S, i když v jeho případě jde jen o nouzová sedadla v kufru. Přístup k zadním sedačkám umožní vyklápěcí zadní boční dveře.

Zajímavá je ale hlavně pohonná jednotka, která v nejdražší a nejsilnější variantě Performance 85 kWh nabídne vysoký výkon 691 koní (508 kW). Základní model vozu dostane 60 kWh baterii a výkon 380 koní (280 kW). Model X dostane i pohon všech kol Dual Motor All-Wheel Drive.

Kalifornská automobilka Tesla vizionáře Elona Muska pokračuje s ofenzivou na trhu elektromobilů. Do roku 2020 plánuje vyrábět 500 000 aut během jednoho roku. Dalším modelem, který má k tomu Tesle pomoci, bude levnější Model 3, který by měl přijít v roce 2017.

Text: Redakce
Foto: Tesla

Galerie