TechArt GT Street RS: když už Porsche 911 GT2 nestačí

Víte, jak pracují lidé z TechArtu? Vezmou si to nejostřejší, co automobilka nabízí a pustí se do nejrůznějších úprav. Výsledkem je šílená mašina pro pár vyvolených, na kterou by se podle našeho názoru měl vydávat zbrojní pas. To je případ i posledního výtvoru vzniklého z Porsche 911 GT2 s ostře řezaným názvem TechArt GT Street RS.

Vydáno: 26.7.2008

Tak předně: samotné Porsche 911 GT2 dosahuje výkonu 530 koní, což už z něj samo o sobě dělá neskutečného dravý supersport. Po zpracování v dílně TechArtu si ale pořádně polepšilo. Nyní má rovných 700 koní a točivý moment 860 Nm. Tohle auto prostě musí trhat asfalt.

TechArt udělal celou řadu změn. Tou první, jasně viditelnou, je nový bodykit. Ten by měl nejen dobře vypadat, ale vylepšit aerodynamiku vozu. Hodně změn je i v interiéru. Přibyly zde také ochranné výztuhy.

Samozřejmě se pracovalo také pod kapotou. TechArt nabízí dlouhý seznam změn, jejichž vyjmenovávání by mohlo trvat až do letošních Vánoc. Proto jen ve stručnosti: nové turbodmychadlo, chladící systém, elektronika, tlakové senzory, vzduchový filtr, výfukový systém…

Text: Redakce
Foto: TechArt

Galerie