Switzer Performance P800 997 Twin-Turbo: proklatě rychlé Porsche

Značka Porsche je synonymum pro rychlá a zábavná auta, ale někteří úpravci si stále myslí, že tyto automobily by mohly být podstatně silnější a rychlejší. Společnost Switzer Performance dokončila projekt, na jehož konci stojí upravené Porsche. Výsledek ovšem nelze nazvat jinak, než že se jedná o monstrum.

Vydáno: 2.8.2009

Úvaha lidí od Switzer Performance byla asi taková, že 480 koní, které poskytuje sériové Porsche 997 Turbo s pohonem všech kol není v praxi až takové terno. Ještě výkonnější GT2 (530 koní) má zase pohon pouze zadních kol. Řešení je jednoduché, posílit motor a přidat pohon všech kol.

V tomto případě se ovšem nejedná o přidání pár desítek koní navíc. Konečná hodnota maximálního výkonu je 800 koní, a to je nárůst o pěkných 320 koní. Úpravce přidal dvě turba pocházející z modelu GT30R, vlastní mezichladič stlačeného vzduchu, elektronickou regulaci tlaku, karbonovou spojku a drobnosti typu nového výfukového potrubí a tak podobně.

Takto “poladěné“ Porsche 997 Turbo zvládne zrychlení z 0-100 km/h okolo tří sekund a sprint na ¼ míle s časem pod 10,5 s. Osm set koní a pohon všech kol slibují pro řidiče opravdu zajímavé zážitky za volantem.

 

Text: Redakce
Foto: Switzer Performance

Galerie