Světové auto roku 2009: Volkswagen Golf

Současná šestá generace vozu Volkswagen Golf se může pyšnit titulem World Car of the Year 2009. Porota složená z 59 motoristických novinářů z pětadvaceti zemí udělila tento titul německé klasice, která se stala synonymem automobilů nižší střední třídy. Výsledek byl oznámen na tiskové konferenci na probíhajícím newyorském autosalonu.

Vydáno: 12.4.2009

„Pro Volkswagen je velkou poctou, že se Golf, celosvětově nejprodávanější model značky Volkswagen, stal Světovým autem roku,“ uvádí Stefan Jacoby, ředitel skupiny Volkswagen America. 

Volkswagen Golf se již prodal ve více než 26 milionech exemplářů ve 120 zemích světa, díky čemuž patří k historicky nejprodávanějším automobilům na světě. Šestá generace Golfu se poprvé představila na autosalonu v Paříži na podzim roku 2008, v USA si pak svou premiéru odbyla na letošním autosalonu v New Yorku. Nový Golf je tišší, sportovnější, úspornější a bezpečnější než jeho předchůdci a k tomu přidává i výrazný vzhled a perfektní jízdní vlastnosti.

Nový Golf také ztělesňuje novou produktovou strategii značky Volkswagen, která má za cíl přiostřit design novinek napříč všemi třídami a zajistit celosvětovou konsistenci v pojmenování jednotlivých modelových řad. Tyto kroky by měly zvýšit atraktivitu nabídky třetí největší automobilky na světě a zajistit růst tržního podílu. Nový Golf je na českém trhu k dispozici za cenu začínající od 359 900 Kč.

 

Text: TZ Volkswagen
Foto: ZaVolantem.cz

Galerie