SV 9 Competizione: Corvette s příchutí slunné Itálie

Chevrolet Corvette je oblíbeným základem pro velkou část malých výrobců supersportovních vozů. Tentokrát modelem Corvette C6 nepohrdla malá manufaktura, která tento víkend v americkém San Franciscu představí svůj model SV 9 Competizione. V jeho designu se jasně odráží vliv italských mistrů.


Vydáno: 24.7.2009

Je to tak, Chevrolet Corvette je prostě dobrý základ, když chcete mít vlastní supersport. Podívejte se například do garáže návrháře UgurSahinDesign, modelu C3R, nebo dokonce české firmy Innotech. SV 9 Competizione má být ale jiné. Díky italským kořenům.

Stačí se podívat na jeho proporce a je hned jasné, odkud vítr fouká. Najdeme zde tvary obdobné těm na exkluzivním kousku Alfa Romeo 8C Competizione. A název vlastně také napovídá. Pod kapotou ale slouží oblíbený osmiválec s výkonem upraveným na 450 koní.

SV 9 Competizione nabídne nový vzhled také v interiéru. k dispozici jsou litá kola ve čtyřech verzích. Všechny ale obují pneumatiky Pirelli Pzero Rosso. Stovka by tak měla trvat pouhé 4 sekundy. zákazník si bude moci vybrat z 25 barev laku a 5 interiérů.

SV 9 Competizione se vyrobí v limitované sérii tisíc kusů. Jeden přijde na 99.995 dolarů (včetně Corvetty), tedy asi 1,8 milionu korun. To není na exkluzivní unikát s takovými parametry vůbec špatné, co říkáte?

Text: Redakce
Foto: SV

Galerie