Suzuki SX4: facelift přišel jako první do Číny

Na letošní rok plánuje Suzuki uvést lehce omlazenou verzi úspěšného, napůl italského hatchbacku SX4. Společnost Changan, která vyrábí vozy Suzuki v Číně už s výrobou omlazené verze začala. Přestože se jedná o jiný trh, dá se předpokládat, že evropské provedení bude z toho čínského vycházet.


Vydáno: 19.3.2009

Podle prvních fotek je ale zřejmé, že úpravy nejsou nijak radikální. Tvary karoserie navržené samotnými Guigiarem se nadmíru povedly a stále jsou považovány za líbivé a neokoukané. Stejně jako v případě větší Vitary, lze bezpečně rozpoznat Suzuki SX4 po faceliftu podle blikačů zabudovaných ve zpětných zrcátkách.

Nový design dostal také nárazník a maska chladiče. Verze sedan je pro tentokrát úplně totožná s hatchbackem. Jediným rozdílem jsou dvě lamely umístěné na masce chladiče. Čínští zákazníci se mohou těšit na nový benzinový motor 1.8 VVT o výkonu 130 koní. Zda se objeví také v Evropě nevíme. Určitě ale přijde nový diesel 1.9 DDiS (120 k).

Na fotkách je vidět také poměrně luxusní výbava, kterou Suzuki v současnosti nenabízí. Spolu s modelem SX4 projde faceliftem také Fiat Sedici.  

Text: Redakce
Foto: Changan-Suzuki

Galerie