Suzuki Kizashi Sport a nový Swift: japonské novinky pro Paříž

Japonská značka Suzuki chystá pro autosalon v Paříži dva modely. Prvním z nich je nový Swift, který už se prohání na domácí půdě a ačkoli se na první pohled od svého předchůdce až tolik neliší, jedná se o zbrusu nové auto. Druhou novinkou je Suzuki Kizashi Sport. Tento model u nás vůbec neznáme, přesto si stačil projít několika úpravami. Ale dočkáme se ho, už letos na podzim.


Vydáno: 17.9.2010

Nová generace Suzuki Swift se už prohání po Japonsku, a tak jsme stihli zaslechnout, že vypadá vlastně jen jako facelift, je skoro stejná a podobně.

Ve skutečnosti ale jde o nové auto, které má se svým předchůdcem společný jen ten (líbivý a osvědčený) design. Jinak je všechno jinak: rozvor narostl o pět centimetrů, délka se zvětšila dokonce o 9 cm. Nový Swift má lepší jízdní vlastnosti, vyšší výkon, nižší spotřebu atd., v základní výbavě je třeba 7 airbagů a ESP.

Snad ještě zajímavější je ale příchod druhé novinky. Tou je Suzuki Kizashi Sport. Japonská novinka patřící do střední třídy je ve verzi Sport lehce vylepšena: Kizashi dostal sportovnější interiér, nový přední nárazník, spoilery, nástavce prahů a osmnáctipalcová kola. Kromě toho má nižší, sportovní podvozek.

Oba modely, představené za pár dnů v Paříži, se na českém trhu objeví ještě letos v listopadu.

Text: Redakce
Foto: Suzuki

Galerie