Suzuki Kizashi se začíná prodávat. Z Japonska dorazí do zbytku světa

Suzuki Kizashi je novinka, s níž japonská automobilka vstupuje vůbec poprvé do střední třídy. V těchto dnech se nový sedan začíná prodávat v Japonsku, zanedlouho se dostane na trhy v Americe a nakonec – už na jaře příštího roku – dorazí i do Evropy.


Vydáno: 29.10.2009

Suzuki Kizashi je sportovní sedan střední třídy, který má soupeřit s vozy jako je Honda Accord nebo Toyota Camry. V těchto dnech se novinka začíná prodávat v rodném Japonsku.

TIP: Podívejte se na rozsáhlou fotogalerii Suzuki Kizashi a přečtěte si o něm více informací.

Japonští dealeři se přirozeně dočkali největšího Suzuki jako první. Už za několik týdnů se ale začne Suzuki Kizashi prodávat v Americe a do Evropy dorazí na jaře 2010. Evropská verze se od vozu, který se v těchto dnech začíná prodávat, bude lišit v jedné důležité věci: dostane naftový motor.

Zatím je k dipozici jen jeden motor, a to benzíňák o objemu 2,4 litru s výkonem 188 koní a točivým momentem je 230 Nm. V Japonsku je spojen s bezestupňovou převodovka CVT, která je základní výbavou, a za příplatek je k dispozici verze s pohonem všech kol.

Další benzinový motor by měl mít objem 3,6 litru a výkon kolem 300 koní. Naftová jednotka bude mít nejspíše klasický objem 2 litry.

Text: Redakce
Foto: Suzuki

Galerie