Sunmotor Coupe DX: miniauto se solárním pohonem

Před několika lety se i k nám dostal hit v podobě dvoumístného automobilu Smart, ze kterého se stala ikona skladnosti a městského života. Společnost Sunmotor Group LLC si pro toto miniautíčko připravila zajímavý zlepšovák, pohon na solární energii.

Vydáno: 12.8.2008

Ekologický pohon zajišťuje elektromotor o výkonu 7,4 kW poháněný solárními panely umístěnými na střeše vozu. Kvůli tomuto řešení se výrazně změnil exteriér vozu. Sunmotor Coupe DX dostal prodlouženou střechu a odlišné tvarování přední i zadní části karoserie. Přesto vychází ze základu Smart Fortwo.

V případě nouze nebo podmračené oblohy mohou být solární panely nahrazeny bateriemi s kapacitou 1600 ampérhodin a dojezdem 250 km. Maximální rychlost vozu je stanovena na 70 km/h a doporučená rychlost je udávána dokonce jen 40 km/h. Sportovní využití tady opravdu nehledejte.

Stejně jako Smart se i Sunmotor Coupe DX bude hodit především pro pohyb ve městě, kde bývají problémy s parkováním. K snadnému manévrování v těsných uličkách dobře poslouží rozměry vozu. S délkou 3300 mm, šířkou 1650 mm a výškou 1600 mm se snadno vmáčknete kamkoliv.

Text: Redakce
Foto: Sunmotor Group LLC

Galerie