Subaru Legacy: fotogalerie a oficiální data

Nová, již pátá, generace modelu Legacy je tu. Zástupce střední třídy byl v mnoha směrech přepracován. Kromě výraznějšího designu, který se ale pořád drží zažitých linií, dostal vůz také úplně novou a větší platformu. Odhalení nového sedanu proběhne už brzy na autosalonu v New Yorku.

Vydáno: 2.4.2009

Jak již bylo řečeno, základem vozu je nová platforma. Subaru Legacy poslední generace je tedy ve všech směrech větší. Délka má nyní hodnotu 4730 mm, což je o 35 mm více. Šířka narostla o 90 mm (1820 mm) a výška o 80 mm (1505 mm). Nápravy jsou od sebe vzdáleny 2750 mm (+ 80 mm). Z větších rozměrů samozřejmě nejvíce vytěží cestující, kteří se mohou těšit na více prostoru. 

Nabídka motorů obsahuje tři položky. Všechny jednotky jsou kombinovány s pohonem všech kol. Základ tvoří benzinový, atmosfericky plněný boxer 2.5i. Jeho výkon činí 170 koní při 5600 rpm a vrchol točivého momentu 230 Nm (4 000 rpm). Tento agregát lze kombinovat s manuální šestistupňovou nebo automatickou (CVT Lineartronic) převodovkou. 

Druhý z nabídky má stejný objem, ale dostal navíc přeplňování. Jedná se o motor 2.5GT, který můžeme najít také v Impreze WRX. Ten přenáší na kola přes novou lehčí šestistupňovou převodovku 265 koní a 350 Nm. Určen je pro sportuchtivé zákazníky. Zrychlení z 0 – 100 km/h se odehraje během přibližně šesti sekund. 

Vrcholem všeho bude šestiválcový motor 3.6R (256 k, 334 Nm) a dodávaný s pětistupňovým automatem. Prodej nové generace začne letos v létě, ale pouze v Americe. Evropská verze bude představena na autosalonu ve Frankfurtu a těšit se můžeme také na dvoulitrový dieselový boxer. 

Text: Redakce
Foto: Subaru

Galerie