Studie: Superluxusní auto vám nepomůže sbalit ženu

Jestli uvažujete o koupi nějakého superluxusního sporťáku kvůli tomu, abyste si splnili svůj dětský sen, prosím! Ale pokud se domníváte, že vám pomůže v navázání vztahu s jakoukoliv ženou, pak se podle poslední vědecké studie šeredně mýlíte. Ženy váš bourák totiž vůbec zajímat nebude.


Vydáno: 29.6.2009

Studii si zadala australská redakce televizního motoristického pořadu Top Gear. Ukázalo se, že ženský mozek nereaguje na muže rozdílně, když se místo ve svém levném hatchbacku ukáže třeba v aristokratickém voze značky Rolls-Royce.

Muží, které ženy všeobecně považují za atraktivní, si nemusí vůbec dělat starosti s tím, v jakém autě se objeví. „Pokud jste pohledný muž, pak vás to vůbec nemusí zajímat,“ řekl Peter Pynta ze společnosti Neuro Insight, která studii zpracovávala.

Další skupinou jsou muži průměrného vzhledu. Podle výsledků analýzy to vypadá, že ti mají šanci u žen zabodovat, pokud se ukážou alespoň v nějakém autě. A pánové, kteří ženy příliš nepřitahují si koupí luxusního sporťáku nebo limuzíny vůbec nepomůžou.

Text: Redakce
Foto: Lamborghini

Galerie