Stig odhalen. Definitivně

Britský deník Sunday Times přišel s novými informacemi vedoucími k možnému odhalení identity legendárního Stiga, týmového jezdce pořadu Top Gear. Už podruhé britský tisk označil za Stiga závodníka Bena Collinse, pilota Formule 3 a majitele společnosti Collins Autosport. Vodítkem mají být faktury, které firma dostávala.


Vydáno: 24.8.2010

Spekulací kolem „týmového jezdce“ pořadu Top Gear se v průběhu let objevila spousta. Některé z nich byly hodně přitažené za vlasy – to když se mluvilo o Michaelu Schumacherovi, který se coby Stig objevil v titulním dílu 14. série pořadu -, některé však už méně – na příklad, když jsme vás informovali o závodníku Benu Collinsovi. Právě tohoto člověka označila britská média za Stiga už podruhé.

Sunday Times se k odvážnému tvrzení rozhodly na základě faktur Collinsovi společnosti Collins Autosport, na kterých od roku 2003 stojí „řidičcký servis pro BBC, především pro pořad Top Gear“. Právě v prosinci 2003 začal kultovní britská show využívat služeb „bílého Stiga“, protože identita Stiga v černé kombinéze byla prozrazena.

Na dotazy novin ohledně svého údajného angažmá Ben Collins nereagoval.

Spekulace kolem Stiga se začaly znovu rojit díky jeho prohlášení, že chce sepsat paměti. Což se samozřejmě nelíbí vedení britské televize, která varovala, že jakákoliv kniha povede k okamžitému odhalení jeho totožnosti a zničí Stigovu tajemnou aureolu.

Ať už je Stigem kdokoliv, cítí se být využíván. BBC podle něj vydělává na „značce“ Stig velké peníze, aniž by on z toho měl podíl.

Podle informací Sunday Times činil honořář „týmového jezdece“ mezi pěti a deseti tisíci liber (150 000 – 300 000 korun) za každý díl.

Text: Redakce
Foto: Top Gear

Galerie