SsangYong C200: koncept, který určí budoucnost automobilky

Korejská automobilka SsangYong na autosalonu v Paříži představí koncept nového modelu crossoveru SsangYong C200. Podle prvního obrázku, který máme k dispozici, vypadá docela hezky, což je oproti současným modelům automobilky výrazný krok vpřed.

Vydáno: 13.9.2008

Design konceptu není nijak převratný, dá se na něj ale naštěstí dívat a nechal by se i označit za hezký. Čelní maska konceptu připomíná vozy značky Saab, partie dále od A-sloupku už ničím významně nevynikají a připomínají standardizované tvary „obyčejného“ crossoveru po vzoru Mitsubishi Outlander / Citroen C-Crosser / Peugeot 4007.

I to je ovšem obrovský krok kupředu oproti současnému designovému stylu korejské automobilky. Vzhled současných modelů Kyron, Rexton, Actyon a především Rodius totiž krásou zrovna neoplývá. Naopak můžeme s klidným svědomím konstatovat, že se jedná zřejmě o nejošklivější ucelenou řadu modelů, kterou nějaká automobilka v euroatlantickém prostoru prodává.

Pod kapotou konceptu se nachází dvoulitrový turbodiesel o relativně vysokém výkonu 170 koní. O tom, že to SsangYong myslí s novými modely vážně, svědčí právě použití naftového motoru, bez něhož by se na evropském trhu stěží prosazoval.

Blízká budoucnost automobilky

Koncept C200 můžeme brát jako předobraz nových modelů, které zřejmě již brzy začne korejský výrobce chrlit do světa.

SsangYong totiž v příštích letech hodlá přijít s dvaceti novými modely. Již dříve oznámil, že mezi lety 2009 až 2014 hodlá investovat víc než 1,9 miliardy EUR do dvou desítek nových modelů založených na pěti různých platformách s pěti novými motory a samonosnou karoserií.

Pokud je toto začátek nové designové politiky automobilky, může si většina esteticky citlivější populace oddychnout.

Text: Redakce
Foto: SsangYong

Galerie