Sportovní kupé od Toyoty a Subaru: prosákly první informace

Japonské automobilky Toyota a Subaru se rozhodly spojit s cílem postavit sportovní kupé, které by bylo následovníkem oblíbené Corolly z let 1983 až 87. Vůbec, oběma značkám teď v nabídce chybí zábavná a sexy zadokola. Vůz, mnohými vtipně označovaný jako „Toybaru“, by měl přijít do výroby v roce 2012.


Vydáno: 9.6.2009

Určitě už o připravovaném projektu víte. První zmínky o něm totiž proběhly odbornými médii už někdy před půl rokem. My jsme ale teď vděšní americkému magazínu Road and Track za detailnější informace. Víme, že nové sportovní kupé by se nemělo pod vedením jednotlivých značek odlišovat, samozřejmě až na logo na přídi.

Vůz pravděpodobně ponese výrobní označení 086A a měl by se stát dostupným zábavným kupé pro čtyři cestující a pohonem zadních kol. O pohon se postará Subaru, které by mělo dodat plochý čtyřválec vybavený systémem přímého vstřikování. Jeho výkon by měl být zhruba 200 koní. Stovka by měla být záležitostí šesti sekund.

Podle magazínu Road and Track by vůz měl těžit z dobrého podvozku. Ten se bude skládat ze zavěšení MacPherson vpředu a sytému multilink vzadu, tedy stejně jako současné generace Subaru Impreza nebo Legacy. O vzhled vozu se naopak postará Toyota. Sportovního kupé se dočkáme někdy na přelomu let 2011 a 2012.

Text: Redakce
Foto: Road and Track

Galerie