Špionáž: nové Porsche Boxster na stříbrném podnose

Britský server Autocar přišel se špionážními snímky nástupce Porsche Boxster, které bylo zachyceno na projíždce po Německu. Kamufláž automobilu, který by měl být odhalen příští rok na autosalonu v Ženevě, je téměř výsměchem, respektive nový Boxter vlastně žádnou nemá. Na první pohled by se tedy mohlo zdát, že vůz zůstane stejný, ale nenechte se plést. Nová generace Boxsteru je úplně novým autem.


Vydáno: 29.7.2010

Podobně jako budoucí Porsche 911, na autě nezůstala prakticky jediná součástka stejná. Snahou německých inženýrů je vůz odlehčit na maximum, proto bude mít lehčí skládací střechu a bude používat odlečené materiály v interiréru.

Největší změnou další generace Boxsteru jsou jeho rozměry. Auto bude širší i delší, aby udělalo místo pro plánovaný „baby Boxster“, které má sdílet plaformu s Audi A4. Jeho větší rozměry jsou patré i z pořízených snímků.

Druhá důležitá změna se týká motorizace automobilu. Porsche je tlačeno Evropskou unií k velmi výraznému omezování emisí skleníkových plynů a v jejich plánu je tedy použít pro Boxster benzinový čtyřválec nebo dokonce pouze tříválcový motor s turbodmychadlem. Takové motory by měly výkon mezi 180 a 200 koňmi a produkovaly by pouze 180g CO2 na kilometr jízdy. O definitivním motorickém osazení zatím ovšem zdaleka není rozhodnuto a v počátcích by se Boxster měl prodávat s 2,5 litrovým čtyřválcem s výkonem 200 koní.

Automobilka Porsche v těchto dnech také potvrdila vývoj tří plně elektricky poháněných vozidel postavených na bázi Boxsteru. Více o „zelených Porsche“ dočtete na ZaVolantem.cz zítra.

Text: Redakce
Foto: Autocar.co.uk

Galerie