Špionáž: Audi A5 Sportback přistižena ve Spojených státech

Ačkoliv Audi neplánuje prodávat chystaný sedan-kupé A5 Sportback na americkém trhu, fanouškům značky se podařilo jeden z maskovaných vozů zachytit. Audi tu bude zřejmě natáčet promo video. Snímky sice neodhalují detaily vozu, ale můžeme si alespoň udělat obrázek o jeho rozměrech.


Vydáno: 24.6.2009

Audi A5 Sportback se objeví pravděpodobně na autosalonu ve Frankfurtu. Automobilka nás zatím fotografiemi příliš nezásobila, zveřejnila je jediný snímek zádě, aby nás mohla pořádně napínat. Ještě, že tu máme špionážní fotografie. Škoda, že plachta odhaluje jen světla vpředu a malý kousek zádě. Testovací jezdci prostě tentokrát nenechali nic náhodě.

Zájemci o Audi A5 Sportback by měli mít na výběr ze dvou benzínových a tří naftových motorů. Benzín začíná na 2.0 TFSI quattro s výkonem 211 koní a maximem točivého momentu 350 Nm. Druhou volbou je překvapivě 3,2litrový V6 s výkonem 265 koní. Oba agregáty budou vybaveny systémem Audi valvelift, který zvyšuje výkon a snižuje spotřebu.

Příznivci naftových motorů budou mít od začátku tři možnosti ke zvážení. Audi A5 Sportback může být vybaveno motory 2.0 TDI (170 koní, 350 Nm), 2,7 TDI (190 koní, 400 Nm) a šestiválcem 3.0 TDI (240 koní, 500 Nm) s pohonem všech kol quattro.

Více informací najdete v souvisejícím článku.

Text: Redakce
Foto: Autoblog

Galerie