Slováci se dočkali: na některých dálnicích pojedou až 160 km/h

Zatímco v Česku tento návrh zatím neprošel, Slováci budou moci ještě letos pořádně přidat na vybraných silnicích a dálnicích. Tamní policie má spustit úseky komunikací, kde bude povolené jezdit rychlostí až 160 km za hodinu. O povolení 160ti kilometrové rychlosti na dálnicích se hovořilo také v Česku, návrh ale neprošel sněmovním výborem.

Vydáno: 5.3.2010

Podle slovenských Hospodářských novin policie zatím hovoří o dvou jistých úsecích, například v okolí Trenčína. Úseky byly vybrány na základě kritérií nehodovosti, frekventovanosti a konstrukce.

Zástupce z ministerstva dopravy Milan Mojš, kterého citují HN, uvedl, že v úvahu připadá ještě třetí úsek – zatím ale neprozradil, kde konkrétně se tento nachází. Podle informací HN jde o silnici na východě Slovenska. Zrychlení se naopak zatím nechystá například na dálnici mezi Bratislavou a Trnavou.

Ještě než Slováci na cestách zrychlí, silnice budou potřebovat stavební úpravy, aby byly bezpečné. Silničáři tu umístí mimo jiné ploty jako ochranu před zvěří, ale také betonová svodidla a upraví povrch vozovek.

Jak hluboko bude muset ministerstvo dopravy šáhnout do kapsy, zatím není jasné. „Vytipovali jsme úseky, které nebudou vyžadovat tak vysoké náklady,“ uvedl mluvčí rezortu.

Zdroj: iHNed.cz

Galerie