Škoda Yeti: velkolepé plány na SUV se stávají skutečností

Příznivci SUV a tuzemské značky Škoda si konečně budou moci dopřát kombinaci těchto dvou veličin. V červenci by měla na britském autosalonu představit mladoboleslavská automobilka zbrusu nový model Škoda Yeti, který se bude řadit do kategorie SUV. Jde vůbec o první vůz této třídy, se kterým se chystá Škoda představit.

Vydáno: 3.6.2008

S návrhem konceptu Yeti jsme se mohli setkat už v roce 2005. Za ním následovala další studie, která nesla prvky tehdy ještě nevyráběné Fabie. Zdá se, že Škodovka se rozhodla reagovat na stále větší poptávku po SUV a svůj vstup na trh si nemohla naplánovala lépe.

A co nám model Yeti nabídne? Díky technice převzaté od Volkswagenu Tiguan by měly být k dispozici jak naftové, tak benzínové motory, Yeti se zařadí do nižší střední třídy. Těšit se můžeme na pohon předních kol i na čtyřkolku. K pohonu všech čtyř kol by měla být montována spojka Haldex.

Na první pohled nás možná zarazí poněkud „krabicoidní“ vzhled auta. S robustností jdou ruku v ruce klasické designové prvky nových škodovek, jako panoramatické přední sklo, protažený A sloupek či provedení střechy, které je hodně podobné nové Fabii.

Plánem automobilky ovšem není vytvořit teréňáka, který by zdolal horské svahy levou zadní. Yeti by měl zosobňovat klasické SUV bez přehnaných nároků.

Text: Redakce
Foto: Škoda

Galerie