Škoda Vision S: studie hybridního SUV naznačuje, jak bude vypadat Kodiaq

Automobilka Škoda zveřejnila oficiální fotky studie Škoda Vision S, která bude hlavním lákadlem jejího stánku na autosalonu v Ženevě. Vision S naznačuje podobu připravovaného sedmimístného SUV Škoda Kodiaq.

Vision S jako předobraz Škody Kodiaq

„VisionS následuje nový designový jazyk značky, převedený do segmentu SUV: Design je viditelně ovlivněn českým kubismem a tradičním českým uměním výroby křišťálového skla,“ píše Škoda. 

Pod kapotou je plug-in hybrid se čtyřválcem 1.4 TSI (115 kW, 250 Nm) a dvojicí elektromotorů, kombinovaný výkon soustavy je 165 kW (225 koní).

Kodiaq na podzim, později další dvě SUV

Jak bude ale vypadat sériové SUV, o kterém se spekuluje už delší dobu (a které se mohlo jmenovat Polar nebo Snowman)? Níže najdete rendery, které publikoval Auto Bild, respektive Škoda News.

Rozměrově bude Škoda Kodiaq podobný Superbu, bude mít 5 a 7 míst, podle výbavy. Pod kapotou kromě hybridu benzinové motory TSI s výkony 125, 150, 180 a 220 koňských sil. Naftové motory TDI nabídnou 115, 150, 190 a 240 koní. Žádný šestiválec.

Oficiální premiéru bude mít Kodiaq v září v Paříži, do prodeje půjde na přelomu 2016/17. Nebude to ale jediné SUV, kterého se brzy dočkáme. Škoda Yeti druhé generace dorazí příští rok a pravděpodobně přijde i SUV kupé, se siluetou podobnou jako BMW X6, ale menší.

Text: Redakce
Foto: Škoda Auto, Auto Bild, Škoda News

 

Galerie