Škoda Superb Combi dostává facelift a vypadá mladší

FOTO UVNITŘ: Po nové Octavii a Octavii Combi přichází automobilka Škoda s další očekávanou novinkou. Superb a Superb Combi dostal facelift, který sice není zásadní, na silnicích si ho ale určitě všimneme. Kromě kosmetických úprav se modernizovaný Superb chlubí upraveným interiérem a inovovanými motory. Na evropský trh se dostane koncem června 2013. 

Vydáno: 3.4.2013

 

Po faceliftu má Škoda Superb působit suverénněji a svěže. Poněkud usedlá vlajková loď značky byla modernizována v duchu nového designového škodovky – s jasnějšími liniemi a vyváženými proporcemi. Přední část dostala širší maskou chladiče a nově tvarované světlomety, novou kapotu, nárazník s mlhovkami a přední blatníky. Záď sedanu i kombi zaujme novou grafikou zadních svítilen a novým znakem dvou „trojúhelníků“ na zádi.

Nově dostal Super dva metalické laky: šedý Metal a bílý Moon. Inovována byla také paleta 16“ až 18“ kol z lehké slitiny. 

Pro interiér Superbu nabízí Škoda devět variant tří a čtyřramenných volantů, nové látky a dekory. Motory zůstávají stávající, ale ke všem z nich je nově možné přikoupit systém start-stop. Změny se dotkly jen modelů s pohonem všech kol, naftový 2.0 TDI 4×4 103 kW bude mít manuální řazení a výkonnější 2.0 TDI 4×4 125 kW bude spolupracovat s šestistupňovou dvouspojkovou převodovkou DSG. 

 

Text: Redakce
Foto: Škoda Auto

Galerie