Škoda Superb bude vozit evropské ministry v Česku

Česká automobilka Škoda Auto není jediná, která se chce během českého předsednictví evropské sedmadvacítce vytáhnout. Kromě Škodovek vláda Mirka Topolánka dojednala také bezplatné zapůjčení vozů Volkswagenem a Audi. Limuzíny mají po Česku vozit ministry členských zemích Evropské unie.

Vydáno: 27.8.2008

Vláda si od Škody Auto a firmy Import Volkswagen Group bezplatně půjčí 35 osobních aut a k tomu stejný počet minivanů. Řidiči z řad policie a armády, budou ministry na jejich zasedání vozit nejčastěji ve vozech Superb a dále pak Phaeton a Audi A8.

Poprvé by auta měla jezdit těsně před zahájením českého předsedání, a to při návštěvě zástupců Evropského parlamentu v Česku mezi 4. a 5. prosincem letošního roku. „Předtím podstoupí všichni řidiči speciální školení,“ řekla Jelínková.

Škodovka slíbila flotilu Superbů

Škoda Auto považuje české předsednictví za důležité. „Škoda Auto považuje české předsednictví za významnou událost pro celou zemi a má zájem ho podpořit. Pokud se s úřadem vlády dohodneme, poskytneme české vládě zdarma flotilu nových superbů,“ řekl v červnu Hospodářským novinám Radek Špicar, ředitel pro vnější vztahy.

Společnost už má se sponzoringem státní správy zkušenosti, své vozy dodávala například pro zasedání Světové banky v Praze.

České předsednictví začne v lednu. Česko bude na šest měsíců tváří, koordinátorem a mluvčím celé sedmadvacítky. Vláda se na tuto náročnou akci už dlouho připravuje. Nabírá úředníky a hledá také nejrůznější služby ve výběrových řízeních.

Celkově by stát měl podle vlády na šéfování unie dát 3,3 miliardy korun, což je dlouhodobý předpoklad. Plánované náklady jsou průměrné v porovnání s předchozími předsednickými státy, uvádí kabinet.

Zdroj: iHNed.cz
Foto: Zuzana Procházková

Galerie